SPRINDEX

BEZNARZĘDZIOWA REGULACJA TWOJEJ SPRĘŻYNY - TO JEST MOŻLIWE !

Dostosowanie sprężyny dampera może znacznie poprawić sterowność i pracę zawieszenia roweru. W rzeczywistości możesz korzystać z różnych ustawień dla różnych tras, w zależności od warunków i rodzaju trasy. Lub możesz utwardzić zawieszenie dla długich podjazdów.

Sprindex nie oszczędzał kosztów na zastosowanych materiałach i produkcji. Sama sprężyna jest wykonana ze stali sprężynowej o bardzo dużej wytrzymałości na rozciąganie podobnej do sprężyn „lekkich” (dlatego Sprindex jest lżejszy niż zwykłe sprężyny). Regulacja Sprindex wykonana jest z polimeru wzmocnionego włóknem szklanym. 5 dołączonych adapterów wykonanych jest z materiału o wysokiej śliskości Delrin.

Twoja cewka Sprindex zachowuje się jak zwykła cewka o współczynniku sprężystości takim samym, jak skorygowany współczynnik sprężyny Sprindex. Dostosowanie Sprindex nie zmienia długości cewki, a zatem nie zmienia napięcia wstępnego. Napięcie wstępne jest regulowane normalnie i za pomocą gwintowanego pierścienia dostarczonego wraz z amortyzatorem.

 

SPRINDEX VERSUS SPRĘŻYNA PROGRESYWNA

Po pierwsze, wszystkie dampery na rynku są już progresywne z powodu gumowego zderzaka, który styka się z końcem skoku. Gumowy zderzak sam w sobie jest sprężyną, która jest aktywna między około 10 a 20% końca skoku, w zależności od grubości zderzaka i skoku tłoka. Sam gumowy zderzak może zwiększyć siłę ponad 200 funtów, aby nie dopuścić do dobicia.

DAMPER BEZ SPRĘŻYNY
BUMPER PRZED KOMPRESJĄ PRZY KOŃCU SKOKU TŁOKA.

DAMPER BEZ SPRĘŻYNY
BUMPER SKOMPRESOWANY NA KOŃCU SKOKU TŁOKA.

Tak zwane sprężyny „progresywne” mają 1 lub 2 zwoje, które są rozmieszczone bliżej siebie, tak że przy dobiciu i stają się aktywne dopiero w połowie skoku. Rozwiązanie ani trochę nie jest podobne do pomysłu Sprindex. Dostępne sprężyny progresywne nie są regulowane, co powoduje ten sam problem co zwykłe sprężyny, ponieważ nie można ich dostosować/wyregulować do typu terenu i swojego stylu jazdy.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021
Powered by Quick.Cms | design: Netgaleria