Pivot Cycles

Pivot Cycles to młoda manufaktura, została założona 2007 roku w Arizonie przez Chrisa Cocalisa, którego nazwisko powinniśmy również kojarzyć z firmą Titus Cycles, gdyż był jej współzałożycielem i głównym konstruktorem.

Firma Pivot Cycles jest znana na świecie głównie za sprawą swoich niezwykle udanych konstrukcji rowerów typu full-suspension. Jej topowe modele z rodziny Mach zdobyły chyba wszelkie możliwe nagrody i wyróżnienia w branży rowerowej.  Wszystkie rowery w pełni amortyzowane zbudowane są na ramach z zawieszeniem wykorzystującym technologie DW Link®. Rewolucyjne zawieszenie wykazuje się niesamowitymi możliwościami trakcyjnymi a także brakiem pompowania na podjazdach (anti-squat) Technologia DW Link® stworzona przez Dave’a Weagle’a ( z stąd skrót DW) została dopracowana i wdrożona przez założyciela marki Chrisa Cocalis’a

Chris Cocalis założyciel Pivot Cycles sam powiedział o swojej marce:

"Głównym celem oraz swoistą misją jest dla nas zaprojektowanie oraz budowanie najnowocześniejszych rowerów  o najlepszych osiągach, które pomogą naszym klientom  przenieść się na zupełnie nowy poziom doświadczeń jazdy na rowerze."

Obecnie Pivot Cycles jest czołowym producentem rowerów typu full-suspension a dla wielu miłośników pełnego zawieszenia jest to marka wręcz kultowa.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą w zakładce sklep, jesteśmy przekonani że gdy raz wsiądziesz na Pivota nie będziesz chciał przestać na nim jeździć...

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020
Powered by Quick.Cms | design: Netgaleria